"You can buy a 200-hour Udemy tutorial for $20,000 (not $200,000) and spend $10,000 on advertising. With 200,000 students paying $16.99 each, that's $3,398,000 a year.
You can purchase tutorials on Upwork. You could also create a YouTube channel or a Udemy account with videos you buy, which can...